gepubliceerd op 15 december 2021
Besluit van de secretaris-generaal tot toelating van het gebruik van niet-biologische eiwithoudende diervoerders in de biologische productie voor varkens en pluimvee
VLAAMSE OVERHEID
Landbouw en Visserij
   25 NOVEMBER 2021. - Besluit van de secretaris-generaal tot toelating    van het gebruik van niet-biologische eiwithoudende diervoerders in de    biologische productie voor varkens en pluimvee
   Rechtsgronden    Dit besluit is gebaseerd op:    - het 
decreet van 28 juni 2013Relevante gevonden documenten
	
		
			
				
					type
					decreet
				
				
					prom.
					28/06/2013
				
				
					pub. 
					12/09/2013
				
				
					numac 
					2013204905
				
			
		
			
				
					
						bron
						vlaamse overheid
					
				
				
					Decreet betreffende het landbouw- en visserijbeleid  
				
			
		
	sluiten betreffende het landbouw- en    visserijbeleid, artikel 4, 1°, i), ingevoegd bij het decreet van 26    april 2019, en artikel 72;    - het 
besluit van de Vlaamse Regering van 29 oktober 2021Relevante gevonden documenten
	
		
			
				
					type
					besluit van de vlaamse regering
				
				
					prom.
					29/10/2021
				
				
					pub. 
					15/12/2021
				
				
					numac 
					2021034172
				
			
		
			
				
					
						bron
						vlaamse overheid
					
				
				
					Besluit van de Vlaamse Regering over de biologische productie en de etikettering van biologische producten 
				
			
		
	sluiten over de    biologische productie en de etikettering van biologische producten,    artikel 5;    - het 
ministerieel besluit van 8 november 2021Relevante gevonden documenten
	
		
			
				
					type
					ministerieel besluit
				
				
					prom.
					08/11/2021
				
				
					pub. 
					15/12/2021
				
				
					numac 
					2021034174
				
			
		
			
				
					
						bron
						vlaamse overheid
					
				
				
					Ministerieel besluit tot uitvoering van het besluit van de Vlaamse Regering van 29 oktober 2021 over de biologische productie en de etikettering van biologische producten 
				
			
		
	sluiten tot uitvoering van het    
besluit van de Vlaamse Regering van 29 oktober 2021Relevante gevonden documenten
	
		
			
				
					type
					besluit van de vlaamse regering
				
				
					prom.
					29/10/2021
				
				
					pub. 
					15/12/2021
				
				
					numac 
					2021034172
				
			
		
			
				
					
						bron
						vlaamse overheid
					
				
				
					Besluit van de Vlaamse Regering over de biologische productie en de etikettering van biologische producten 
				
			
		
	sluiten over de    biologische productie en de etikettering van biologische producten,    artikel 20.
Motivering Dit besluit is gebaseerd op het volgende motief: er is vastgesteld dat biologische eiwithoudende diervoeders niet in voldoende hoeveelheid beschikbaar zijn. Geconcentreerde eiwitbronnen met een goede beschikbaarheid zijn belangrijk om de gezondheid te garanderen van de dieren. De keuze van eiwitgrondstoffen is beperkt. De productie van eiwithoudende gewassen neemt toe, maar niet zo snel als die van de biologische sector in het algemeen. Vanaf 1 januari 2022 zal er nog een groter tekort aan biologisch eiwitvoeder zijn, gezien verwacht wordt dat de vraag zal stijgen.
DE SECRETARIS-GENERAAL VAN HET DEPARTEMENT LANDBOUW EN VISSERIJ BESLUIT:
Artikel 1.Dit besluit voorziet in de uitvoering van verordening (EU) 2018/848 en de gedelegeerde en uitvoeringsverordeningen ervan.
Art. 2.Onder de voorwaarden, vermeld in punt 1.9.3.1, c), voor varkens, of punt 1.9.4.2, c), voor pluimvee, van deel II van bijlage II bij verordening (EU) 2018/848, mogen niet-biologische eiwithoudende diervoeders gebruikt worden in de biologische productie.
Art. 3.De toelating, vermeld in artikel 2, wordt beëindigd als vastgesteld wordt dat biologische eiwithoudende diervoeders in voldoende hoeveelheid beschikbaar zijn.
Art. 4.Dit besluit treedt in werking op 1 januari 2022.
Brussel, 25 november 2021.
De secretaris-generaal van het Departement Landbouw en Visserij, P. DE CLERCQ